با ما تماس بگیرید: 65611595-021|info@datisdoor.com

تاریخچه درب اتوماتیک شیشه ای

//تاریخچه درب اتوماتیک شیشه ای

تاریخچه درب اتوماتیک شیشه ای

مقدمه ای بر تاریخچه درب اتوماتیک شیشه ای

قبل از اشاره به تاریخچه درب اتوماتیک شیشه ای خوب است بدانید که بسیاری از اختراعات بشر با گذشت زمان حالت ابتدایی خود را از دست داده اند و همراه با پیشرفت های شگفت انگیز به صورت مدرن در آمده اند. درب های ورود و خروج نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از دربهای سنگی زمان باستان تا امروز یک سیر جذاب و باور ناپذیر از مدرن و پیشرفته شدن را طی نموده اند.

پیشگامان صنعت درب!

درب اتوماتیک شیشه ای درواقع از نوادگان درب های سنگی است. البته قبل از درب های سنگی اصلا درب وجود نداشت. ظاهرا مصریان اولین گروه از انسان های نخستین بودند که ساخت چیزی تحت عنوان درب به ذهنشان خطور کرد و به آن جامه عمل پوشاندند. بعد از مصری ها بقیه جوامع باستانی نیز دست به کار شده و به فکر ساخت درب افتادند. به عنوان دومین گروه در این زمینه می توان به یونایان باستان اشاره نمود.

یونانیان باستان از درب معمولا به دو منظور استفاده میکردند؛ اول برای ورود به خروج به مخفی گاهشان و بعدها برای تفکیک اتاق های خانه های خود!

صنعت ساخت درب در یونان باستان

در تاریخچه درب اتوماتیک شیشه ای یونانیان باستان خیلی زود با ساخت انواع درب در این صنعت پیشرفت کردند و در واقع این صنعت بزرگ را به نام خود ثبت نمودند. آنها به عنوان پیشگامان صنعت درب اتوماتیک شیشه ای درب های یک لنگه و دو لنگه اختراع کردند. جالب است بدانید که جنس اغلب این درب ها در ابتدای کار از چوب بود، ولی بعد تر ها از فلزات معمولی و گران بها همچون برنز یا طلا نیز در یونان باستان برای ساخت درب استفاده شد.

درب اتوماتیک شیشه ای در دل کوه

قبل از پرداخت به  تاریخچه درب اتوماتیک شیشه ای خوب است بدانید که درب های اولیه معمولا بسیار سنگین بودند و به سختی و توسط چندین نفر باز و بسته می شدند.

یونانیان، پیشگامان صنعت درب اتوماتیک شیشه ای

هرچند چنانکه آمد، ساخت اولین درب جهان کار مصریان است، با اینحال مصریان هیچوقت به اندازه یونانیان در این صنعت پیشرفت نکردند.

کاری که یونانیان کردند، کاری بود کارستان، یعنی اختراع اولین درب اتوماتیک جهان در قرن اول بعد از میلاد مسیح.

یونیان در اختراع اولین درب اتوماتیک که در واقع پدر درب اتوماتیک شیشه ای این روزها به حساب می آید، از فشار آب برای باز شدن اتوماتیک درب سد ها در زمان رسیدن آب به سطحی مشخص استفاده نمودند. به نوعی می توان گفت که این ایده اولین ایده بشر برای اتوماتیک کردن کارکرد درب ها بوده است. بنابراین با قاطعیت می توان یونانی ها را مبدع درب اتوماتیک و شروع کننده صنعت درب اتوماتیک شیشه ای دانست.

پیشرفت ریاضیات و پیشرفت صنعت درب تا رسیدن به درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از علومی که یونانیان در آن بسیار پیشرفته بودند و از آن در طراحی درب اتوماتیک نیز بهره های فراوان بردند ریاضیات بود. آنها دریافتند که به کمک ریاضیات و علوم مهندسی ابتدایی می توان شانه های انسان را از بسیاری بارها سبک نمود.

همین پیشرفت های علمی در حیطه ریاضیات و مهندسی بود که تا به امروز ادامه یافته و درب اتوماتیک مصری ها را به انواع پیشرفته درب اتوماتیک شیشه ای در روزگار ما رسانده است.

امروزه دیگر آنقدر تنوع دربهای اتوماتیک بالا رفته است که برای تمام مصارف می توان از آنها استفاده نمود. شرکت داتیس الکترونیک به عنوان یکی از شرکت های پیشگام درب اتوماتیک شیشه ای در ایران، در این زمینه فعالیت های متنوع و محصولات گوناگونی دارد که می توانید این محصولات را با کلیک روی انواع درب اتوماتیک شیشه ای ببینید.

By |۱۳۹۶-۶-۲۱ ۱۱:۴۱:۴۲ +۰۴:۳۰شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۶|دسته‌بندی نشده|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment